Házasulandók figyelem!

Kérem azokat a fiatalokat, akik 2017-ben szentségi házasságot akarnak kötni a nádszegi templomban, hogy az esküvő időpontját minél előbb jelentsék be a plébánián.

A nádszegi templomban azok a jegyesek köthetnek házasságot, akik közül legalább az egyiknek Nádszegen van állandó lakhelye. Aki nem itt volt megkeresztelve, három hónappal a házasság terminusa előtt keresztlevelet kell kérnie keresztelése helyének plébániájáról. Ha a jegyesek közül egyik se nádszegi lakos, csak a saját plébánosuk megbízásából esketheti őket más pap, más helyen. Ha a jegyesek közül csak az egyik római katolikus, az ún. vegyes házassághoz, szükséges a püspöki hivatal engedélye, amit a helybeli plébános kérvényez.

Római katolikus plébánia - Nádszeg
Templom tér 258